5 דברים שכדאי לדעת על השקעה בנדל"ן ביוסטון

לפעמים פשוט אי אפשר להתווכח עם הנתונים. מדי שנה, פירמת ראיית החשבון והייעוץ הבינלאומית PwC עורכת סקר מקיף לגבי הערים ה"נכונות" ביותר מבחינת השקעה בנדל"ן בארה"ב. וכך, מדי שנה בשנה, יוסטון מוצאת את עצמה בראש הרשימה.
אם בשנת 2014 היא דורגה "רק במקום השני", בשנת 2015 כבר כבשה את הבכורה. זאת תוך שהיא מקדימה ערים פופולריות וידועות כמו לוס אנג´לס, ניו יורק, מיאמי, סן פרנסיסקו ועוד.

בזכות הגודל והמרכזיות

היתרון הראשון שבולט מעל הכל בהשקעה בנדל"ן ביוסטון הוא יתרון הגודל. יוסטון היא העיר הגדולה ביותר בטקסס (שהיא המדינה הגדולה ביותר בארצות הברית). במטרופולין הסובב את יוסטון גרים כמעט 6 מיליון תושבים ומבחר הנכסים באזור הוא עצום. מבחר זה מוליד כמובן מגוון רחב של נכסי נדל"ן מניבים להשקעה. כל משקיע ומשקיע יכול לאתר ביוסטון את ההזדמנות הרלבנטית והנכונה בעבורו לפי פרמטרים מוגדרים מראש כמו תשואה, רמות סיכון, הון ראשוני, עלות ועוד.

בזכות התשואות העקביות

תשואה עקבית היא מדד קריטי לגבי השקעה בנדל"ן. בכל הנוגע להשקעה בנדל"ן ביוסטון המספרים מצביעים באופן ברור על אפשרות ליהנות מתשואה יציבה של כ-10% בשנה.
אין זה עניין של מה בכך ולפניכם שיעור תשואה מהגבוהים בארצות הברית כולה. על פי רוב, השקעה בנדל"ן ביוסטון מבוססת על התמקדות בעשרות פרברים ושכונות פופולריות. אזורים שבשנים האחרונות נהנים מהגירה חיובית של אוכלוסייה המשתייכת למעמד האמריקאי הבינוני והבינוני-גבוה.

בזכות הכלכלה החזקה

טקסס היא אחת המדינות המובילות בארצות הברית מבחינת כלכלה מקומית. למעשה, כלכלת טקסס היא כה חזקה ויציבה עד כדי שהיא נחשבת לאחת מעשרת הכלכלות החזקות בעולם כולו. במדינה פועלת אפילו תנועה שמבקשת להפריד את טקסס מארצות הברית ולהכיר במדינה כמדינה עצמאית לחלוטין. עשרות חברות הנמנות על מדד ה-Fortune 500 האמריקאי פועלות בטקסס והמדינה מציעה לתושביה מוסדות חינוך איכותיים, מרכזי בילוי ופנאי, ריאות ירוקות, אפשרויות תעסוקה, מוסדות בריאות ועוד.

בזכות העמידה במשבר הכלכלי

המשבר הכלכלי שפקד את ארצות הברית ב-10 השנים האחרונות, ובפרט משבר הסאב-פריים, השפיע על אזורים רבים ברחבי המדינה. עם זאת, יוסטון וטקסס הם יעדים אשר טרם חוו את העליות הדרמטיות ובכל הגרפים ניתן לזהות בהם יציבות מרשימה. יציבות בשוק הנדל"ן היא פרמטר מהותי לבחירת יעד להשקעה. במיוחד השקעה שמקורה במשקיע זר המחפש בראש ובראשונה רמות סיכון נמוכות ותשואות עקביות.

בזכות ההגירה החיובית

טקסס היא מדינה המאכלסת כ-27 מיליון תושבים ובחמש השנים האחרונות עברו לגור במדינה כ-2.5 מיליון בני אדם. מדובר בשיעורי הגירה חיוביים גבוהים ביותר. שיעורי הגירה אלה מבוססים לרוב על מעמד הבינים האמריקאי מה שיוצר ביקוש רב לבתי מגורים. שיעורי ההגירה ביוסטון עצמה הם גבוהים עוד יותר ומוערכים בכ-2% בשנה.