5 דברים שכדאי לדעת על השקעה

יותר ויותר ישראלים מבינים את הפוטנציאל הגדול אשר טמון בהשקעה בנדל"ן בארה"ב. הכלכלה החזקה בעולם, שוק שקוף ומשוכלל, נגישות רבה למידע, פתיחות להשקעות נדל"ן על ידי זרים, אמנת מס למניעת כפל מיסוי, תשואות יציבות וכמובן שפה משותפת. על פי רוב, השאלה לגבי השקעה בנדל"ן בארה"ב היא לא "למה" אלא "איפה". ארצות הברית היא פדרציה המאגדת כ-50 מדינות שכל אחת מהן מציעה הזדמנויות נדל"ן משלה.

בשנים האחרונות אנו רואים התעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעי נדל"ן ישראלים בארה"ב באזור ג´קסונוויל, פלורידה. העיר שמשתרעת על השטח הגדול ביותר מבין כל ערי ארצות הברית ואשר מתגוררים בה ובפרבריה למעלה מ-1.5 מיליון בני אדם.
השקעה בנדל"ן בפלורידה היא השקעה בעלת יתרונות רבים והנה כמה מהמרכזיים שבהם.

תחזוקה נמוכה לנכס

השקעה בנדל"ן איננה מורכבת רק מעלויות רכישה והכנסות משכר דירה. בעל הנכס הישראלי שרוכש השקעת נדל"ן בחו"ל צריך לדאוג לתחזוקה שוטפת. מבחינה זו חשוב להדגיש כי ג´קסונוויל ממוקמת בפלורידה שהיא כידוע מדינה חמה עם אקלים נוח. עלויות תחזוקת הנכס לאורך זמן נמוכות משמעותית באזור זה ביחס למקומות אחרים בארה"ב (כמו לדוגמה, ניו יורק או בוסטון הקרות).

העיר הגדולה ביותר במדינה

אוכלוסיית ג´קסונוויל רבתי מונה אמנם רק 1.5 מיליון נפש אבל מדובר בעיר הגדולה ביותר בכל ארצות הברית. אי לכך, משקיעי נדל"ן המחפשים הזדמנויות אטרקטיבית יכולים למצוא את מבוקשם מתוך מבחר מרשים של אזורים, שכונות, פרברים, ערים וכדומה.
מדובר במניפה מגוונת ביותר המאפשרת לכל משקיע ומשקיע לאתר בדיוק את הנכס המניב המתאים לו. זאת על פי פרמטרים שהוגדרו על ידו מראש כמו תקציב, רמות סיכון, תשואה וכדומה.

לפני עליות המחירים

שוק הנדל"ן האמריקאי איננו מקשה אחת. משבר הסאב-פריים שטלטל את הכלכלה האמריקאית מקצה לקצה הביא לכך שאזורים מסוימים חוו עליות מחירים משמעותיות (לאחר צניחה משמעותית לא פחות). בעוד שבערים סמוכות כמו מיאמי ניתן לזהות שמחירי הדיור עברו כבר את העלייה הניכרת, ג´קסונוויל עדיין נמצאת "רגע לפני". כלומר, משקיעי נדל"ן שיודעים לזהות מגמות עתידיות ומבינים את הרציונל שמאחורי הדברים כבר הפנימו היטב שזהו יעד נכון להשקעות ארוכות טווח.

הגירה חיובית בקצב של כ-7.5% בחמש שנים

הגירה חיובית היא אחד הפרמטרים העוצמתיים ביותר שמעידים על אטרקטיביות להשקעה בנדל"ן. זאת מן הטעם הפשוט שהגירה חיובית מייצרת ביקוש הגורם לעלייה במחירי השכירות באופן עקבי. לגבי ג´קסונוויל מדובר על אזור שבחמש השנים האחרונות חווה הגירה חיובית בשיעור של כ-7.5%. נתון שנחשב לאחד הגבוהים בארצות הברית בכלל ובפלורידה בפרט.

תשואה עקבית ויציבה

ג´קסונוויל היא יעד מומלץ להשקעה בנדל"ן בארה"ב בזכות המענה שהיא מעניקה למשקיע בכל הנוגע ל-Value for Money. כאשר נכס מאותר בחוכמה ועל פי ניתוחים מקצועיים ופילוחי שוק עדכניים, ניתן למצוא בג´קסונוויל נכסים להשקעה בעלות של כ-$100,000-$150,000 המניבים תשואה יציבה בשיעור של כ-8%-10%.
נתונים מסוג זה זמינים במאגרי המידע השקופים והחשופים שמאפיינים את שוק הנדל"ן האמריקאי. לא בכדי השקעה בנדל"ן בפלורידה, ובפרט בג´קסונוויל ופרבריה, היא מהלך הנחשב לאופציה מועדפת בקרב משקיעים מנוסים ושמרניים. משקיעים שמחפשים הזדמנויות ארוכות טווח ברמות סיכון נמוכות.
דירה להשקעה באוהיו, השקעות נדל"ן בחו"ל, נדל"ן בחו"ל, השקעות נדל"ן בארצות הברית