מהי חברת LLC ומה תפקידה בתהליך הרכישה של נכס בארה"ב?

מהי חברת LLC ומהו תפקידה בתהליך הרכישה?

השקעה בנדל"ן בארה"ב משולבת פעמים רבות עם הקמת חברת LLC (Limited Liability Company).
מדובר על חברה אמריקנית המוקמת בהתאם לדין המדינה הספציפית (ולא הדין הפדרלי). כלומר, ישנם חוקים ונהלים שונים בין LLC המוקמת בפלורידה לעומת LLC המוקמת בטקסס וכו´.

חברת LLC דומה במובנים מסוימים לחברה בע"מ אך מדובר בשני סוגים שונים של ישויות משפטיות. למעשה, LLC מתנהגת כמו חברה בע"מ מבחינת אחריות משפטית וכמו שותפות מבחינת מיסוי. זוהי חברה שקופה שלא חל עליה מס חברות ואשר איננה מחויבת במס על רווחים. החברה מוקמת על ידי שותפים (כולל אפשרות של שותף יחיד) אשר הרווחים משויכים להם בהתאם לאחוזים שנקבעו.

גמישות תפעולית והגנה משפטית

כל שותף בחברת LLC משלם מס על חלקו ברווחים מול הרשויות ובהתאם לדו"ח K1 המונפק על ידי החברה בתום שנת מס קלנדרית. במידה שלחברת LLC שותף יחיד, החברה לא מנפיקה דו"ח מס נפרד מהשותף ובמקרה זה היא משמשת כישות משפטית גרידא. כלומר, ההוצאות וההכנסות של החברה הם בדו"ח המס של היחיד.

היתרון המשפטי שמאחורי השקעה בנדל"ן בארה"ב עם חברת LLC הוא שהשותפים מקבלים מהחברה הגנות כחברה בע"מ. תביעות המוגשות כנגד החברה אינן תביעות ישירות כנגד השותפים (אלא במקרים מסוימים וחריגים המצדיקים הרמת מסך התאגדות). עם הקמתה, חברת ה-LLC נרשמת כחוק במרשמי רשם LLC במדינה שבה היא התאגדה. מדובר בהתאגדות קלה לתפעול הנחשבת לגמישה מאד שכן היא איננה כפופה לדיני חברות ולא דורשת הקמתם של מוסדות כמו אסיפת בעלי מניות, דירקטוריון וכדומה.

יתרונות השקעה בנדל"ן בארה"ב עם LLC

רכישת נדל"ן להשקעה בארה"ב באמצעות חברת LLC היא מהלך הטומן בחובו שני יתרונות מרכזיים: 

1. יתרון לוגיסטי טכני – משקיע ישראלי הבוחר להשקיע בנדל"ן בחו"ל מנהל את אפיק ההשקעה ב"שלט רחוק". הוא איננו נמצא בסמיכות פיסית וגאוגרפית לנכס ופעמים רבות כלל לא מבקר במקום. הקמת חברת LLC לטובת ההשקעה היא פתרון מצוין לניהול אפקטיבי ויעיל של הנכס ממרחק. חברת LLC חוסכת מהמשקיע הגעה תדירה לארה"ב לטובת סוגיות טכניות כמו חשבונות בנק, חתימות מול עורכי דין ונוטריונים, ניהול ושלל אפליקציות נוספות.

2.הגנה משפטית – חברת LLC מתנהגת מבחינה משפטית כמו חברה בע"מ. מדובר במעין "חומה משפטית" השומרת על השותפים כנגד תביעות וטענות הנוגעות לנכס. זאת כל אימת שאין עילה להרים את מסך ההתאגדות בין החברה לבין השותפים. כמו כן, חברת LLC מוגבלת אך ורק לסכום אשר בעלי הזכויות התחייבו במסמכי ההקמה להשקיע בה.

קבוצת ReaLife מאמינה בהשקעה חכמה באמצעות חברות LLC כפתרון אפקטיבי ונכון עבור משקיעים ישראלים. אי לכך, ReaLife מלווה את לקוחותיה בכל תהליך ההקמה של חברת ה-LLC בארה"ב כולל רישום החברה המנהלת כמנהל מורשה של חברת ה-LLC.

אנו מבצעים עבור המשקיע את כל הפעילויות וההתקשרויות מול הגורמים בארה"ב לרבות עניינים מקצועיים המבוצעים במיומנות רבה על ידי רואי החשבון ועורכי הדין שלנו בחו"ל. כמו כן, ReaLife מאפשרת ללקוח ליהנות משקיפות מלאה לגבי התנהלות חברת ה-LLC והמשקיע כמובן נרשם כבעלים של ה- LLC.