5 דברים שכדאי לדעת על השקעה בנדל"ן בקליבלנד

השקעה בנדל"ן בארה"ב היא אפיק בטוח ויציב ליצירת הכנסה פאסיבית לאורך זמן. היות שארצות הברית היא פדרציה המאגדת תחתיה עשרות מדינות, והיות שכל מדינה שונה מרעותה, הבחירה ביעד האופטימאלי להשקעה איננה פשוטה.
על מנת לעשות את זה נכון יש לבחון שורה ארוכה של פרמטרים, ופעמים רבות גם בתוך המדינות עצמן (ואפילו הערים עצמן) יש אזורים מתאימים יותר ומתאימים פחות. מה גם שהמשקיעים אינם זהים זה לזה. 

כל חברה אשר מתמחה בהשקעות נדל"ן בארה"ב בוחרת להתמקד במספר אזורים ספציפיים. אחד מהיעדים המבוקשים והפופולריים מבחינה זו כיום נמצא בקליבלנד וצפון מזרח אוהיו. זאת בשל כמה סיבות מרכזיות.

השקעה שמרנית לפני עליית המחירים

השקעה בנדל"ן בקליבלנד היא מהלך חכם בעיקר משום שהעיר וסביבתה טרם חוו את עליות המחירים הדרמטיות שהשפיעו על שוק הנדל"ן האמריקאי במסגרת התאוששותו ממשבר הסאב-פריים. שלא כמו אזורים אחרים (כמו ניו יורק) שכבר הגיעו לכדי מיצוי ואף החלו לרדת, קליבלנד וצפון מזרח אוהיו הם יעדים ששמרו על יציבות מרשימה. 

יציבות זו באה לידי ביטוי גם במחירים אטרקטיביים לרכישת נכסי נדל"ן מניבים וגם בעדות לכך שהתשואה תהיה עקבית, סדורה ובטוחה. במילים אחרות, השקעה בנדל"ן בצפון מזרח אוהיו מתאימה למשקיעים שמרניים שמחפשים אפיקים ארוכי טווח.

פרברים יוקרתיים ומתפתחים

השקעה בנדל"ן בארצות הברית המתמקדת בקליבלנד וצפון מזרח אוהיו מכוונת לא אחת לנכסים בפרברים היוקרתיים והמתפתחים של האזור. בעוד שבעיר קליבלנד עצמה מתגוררים כיום כ-400,000 תושבים, בגבולות הרחבים יותר מדובר על כ-4.5 מיליון בני אדם.
מרבית התושבים גרים בפרברים מתפתחים המושכים אליהם אוכלוסיות חזקות מהמעמד הבינוני האמריקאי.

אלמנט האוכלוסייה הוא בעל משקל רב בבחירת יעד להשקעה בנדל"ן. בקליבלנד וצפון מזרח אוהיו השוכרים הם בדרך כלל משפחות עם ילדים המחפשות פתרון מגורים לתקופה ממושכת. קליבלנד ופרבריה מציעים למשפחות אלה אפשרויות רבות כמו מוסדות לימוד, תעסוקה, מרכזי פנאי, מרכזי קניות, ריאות ירוקות, תחבורה ציבורית מפותחת ועוד.

כלכלה חזקה ויציבה

כלכלה חזקה היא פרמטר חשוב בבחירת יעד להשקעה בנדל"ן. קליבלנד, המרוחקת כשש שעות נסיעה בלבד מניו יורק, עונה מבחינה זו על כמה וכמה קריטריונים. היא נחשבת לאחת מעשרת הערים המובילות בארצות הברית בהיקף הצעות העבודה הזמינות לאקדמאים ועל כן מושכת אוכלוסייה איכותית ביותר. כמו כן, כ-70% מהחברות החזקות במשק האמריקאי (Fortune 500) פעילות בקליבלנד, ובעיר וסביבתה כ-27 מוסדות חינוך להשכלה גבוהה.  

נתוני הגירה יציבים

קליבלנד היא יעד מבוקש בקרב המעמד הבינוני והבינוני-גבוה בארצות הברית. בין השאר בזכות התאמתה למשפחות צעירות ותודות לאפשרויות רבות לתעסוקה ולימודים. כל אלה מהווים בסופו של היום בסיס יציב לנתוני הגירה חיוביים. המשמעות של הנתונים החיוביים הללו למשקיעי נדל"ן היא גדולה. ככל שהגירה חיובית לאזור מסוים רחבה יותר, כך הביקוש למגורים בשכירות גדל בהתאמה.

אפשרויות השקעה מגוונת

קליבלנד מציעה למשקיע הישראלי אפשרויות השקעה מגוונות. מניפה רחבה של נכסים בגדלים שונים, במיקומים שונים, בעלויות שונות ובתשואות שונות. האפשרות לבחור מבין מנעד עשיר של נכסים אופציונאליים (המתעדכנים כמעט מדי יום) הופכת את קליבלנד ל"מניה בטוחה". כל משקיע נדל"ן בארה"ב יכול למצוא בקליבלנד ובצפון מזרח אוהיו את סוג הנכס המתאים לו מבחינת תקציב, תשואה מצופה, רמות סיכון ועוד.   
השקעות בנדל"ן